Zarabianie na Instagramie 2023 – Krok po Kroku

3731
0
Share:

Ponad miliard aktywnych użytkowników czyni z Instagrama potężne narzędzie do zarabiania pieniędzy, jeśli wiesz jak z niego korzystać. Nie musisz być sławną gwiazdą, ani mieć miliona fallowersów, żeby zarabiać.

Ten post pokaże Ci jak Zarabiać na Instagramie

Na początek kilka statystyk:

 • Instagram to druga najczęściej pobierana darmowa aplikacja
 • Instagram to 10. najpopularniejsze zapytanie w Google
 • 1 miliard osób korzysta z Instagrama każdego miesiąca
 • 500 milionów osób korzysta z Stories na Instagramie każdego dnia
 • Użytkownicy Instagrama spędzą średnio 28 minut dziennie na platformie w 2020 roku
 • 200 milionów użytkowników Instagrama odwiedza co najmniej jeden profil biznesowy dziennie
 • 130 milionów użytkowników Instagrama korzysta z postów na zakupy każdego miesiąca
 • Potencjalny zasięg reklamowy na Instagramie to 849,3 miliona użytkowników
 • Marki płacą Influencerom na Instagram od 100 $ do 2,085 $ za post

Niektóre z tych statystyk mogą przyprawić o zawrót głowy, ale świetnie pokazują jaki potencjał marketingowy drzemie w Insta.

Jak zarabiać na Instagramie?

Po pierwsze, musisz wiedzieć jak działa Instagram. Jeśli korzystasz z Facebooka, wiesz, że jest to serwis społecznościowy, w którym możesz udostępniać historie, filmy i zdjęcia znajomym. Instagram nie różni się tak bardzo, w zasadzie Instagram to tylko wizualny serwis społecznościowy.

Dlaczego musisz to wiedzieć?

Ponieważ istotą Instagrama nie jest wyłącznie zarabianie pieniędzy, ale jak wspomniano wcześniej, Instagram jest bardzo popularnym miejscem, w którym możesz reklamować swoje produkty lub usługi i zarabiać na nim pieniądze. Możliwość zarabiania pieniędzy na Instagramie będzie zależeć zasadniczo od twojej możliwości sprzedaży lub zarabiania na swoim koncie na Instagramie za pomocą produktów lub usług.

Ok, więc jak zacząć zarabiać na Instagramie?

Istnieją 3 główne sposoby zarabiania pieniędzy za pomocą Instagrama:

 • Zostań przedsiębiorcą i sprzedawaj własne produkty i usługi
 • Będąc partnerem marketingowym, promując produkty innych osób i zarabiając na tym prowizję
 • Praca jako Influencer i zarabianie pieniędzy poprzez publikowanie sponsorowanych postów od firm. 

W tym artykule wyjaśnię, jak zarabiać pieniądze za pomocą powyższych 3 metod, a także kilka dodatkowych sposobów zarabiania pieniędzy, a także wyjaśnię, ilu obserwujących potrzebujesz, aby zarabiać na Instagramie.

1. Bycie Influencerem i zarabianie na postach sponsorowanych

Prawdopodobnie jest to najtrudniejszy sposób zarabiania pieniędzy na Instagramie, ale jednocześnie może być niezwykle opłacalny, jeśli zbudujesz dużą bazę wiernych obserwujących i jeśli twoje konto ma dobre zaangażowanie.

Jak działają posty sponsorowane?

Biorąc pod uwagę, że Twoje konto na Instagramie jest popularne, możliwe jest, że przedsiębiorcy lub marki zapłacą sporo pieniędzy tylko za opublikowanie postu z wizerunkiem i linkami do promowanego produktu lub usługi. Zasadniczo jest to to samo, co promowanie postu na Facebooku lub w innym miejscu.

Ile pieniędzy możesz zarobić dzięki postom sponsorowanym?

Niemożliwe do przewidzenia. Ale możesz otrzymać od 100 zł, jeśli nie jesteś sławnym, do 50000 zł lub więcej, jeśli jesteś popularną gwiazdą. Dla przykładu Selena Gomez ( 171mln obserwujących ) pobiera ponad 500 000 USD za pojedynczy sponsorowany post na Instagramie.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

2. Sprzedaż własnych produktów i usług

Jest to również bardzo opłacalny sposób zarabiania pieniędzy na Instagramie. Ma jednak jeden duży minus:

Najpierw musisz stworzyć swój własny produkt lub usługę, a potem możesz zacząć promować go na Instagramie. Najlepsze, że Instagram jest tak ogromny, że znajdziesz miejsce na produkty i usługi z kosmosu do sprzedaży przy użyciu konta na Instagramie. Wszystko zależy od tego, co zamierzasz sprzedawać.

3. Promuj Programy Partnerskie

Promowanie programów partnerskich może być najlepszym i najłatwiejszym sposobem zarabiania pieniędzy za pomocą Instagrama. Ale przede wszystkim, co to jest program partnerski?

Zobacz tutaj: Marketing Afiliacyjny jak i gdzie zacząć? 7 Prostych Kroków

W skrócie; polega na promowaniu produktów od innych osób lub firm i zarabianiu na prowizji po dokonaniu sprzedaży.

W zależności od produktów lub usług, które promujesz, prowizje będą się różnić od zaledwie 2% aż do 75%. Jak widać, nie osiągniesz pełnej wartości sprzedaży, ale weź pod uwagę wszystkie korzyści: brak obsługi klienta, brak zapasów, brak marnowania czasu na reklamacje itp.

4. Promowanie Kursów Online

Jeśli jesteś ekspertem w dowolnej dziedzinie, promowanie kursów online może być jednym z najlepszych i najbardziej dochodowych sposobów zarabiania pieniędzy na Instagramie. Dzięki ogromnej popularności Instagrama jest wystarczająco dużo miejsca, aby promować kursy online we wszystkich niszach, jakie możesz sobie wyobrazić. Możesz stworzyć mini-kurs o wszystkim, używając krótkich samouczków, w tym filmów, a nawet samych tekstów i gotowe.

5. Promowanie swojego bloga

Bez wątpienia założenie własnego bloga to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Jeśli masz własny blog, możesz na nim zarabiać na wiele sposobów. W swoim blogu możesz sprzedawać banery reklamowe, kursy online lub ebooki i wiele więcej.

Zobacz tutaj: 10 Sprawdzonych sposobów na zarabianie na BLOGU!

Możesz użyć Instagrama, aby go promować. Z pewnością, jeśli założyłeś własnego bloga, Instagram to dobre żródło ruchu.

Chcesz zacząć zarabiać na Instagramie? Najpierw załóż własny blog, jest to najlepszy i najbardziej niezawodny sposób zarabiania pieniędzy w Internecie.

Zarabianie na Instagramie – czego potrzebujesz?

Niestety zarabianie na Instagramie nie jest prostym zadaniem, a uzyskanie prawdziwych rezultatów może zająć sporo czasu. Nie możesz po prostu utworzyć profilu na Instagramie, napisać ładny opis, przesłać kilka pięknych zdjęć i wszystko jest zrobione, aby zarabiać na Instagramie. W najlepszym scenariuszu robiąc to, możesz zaimponować swoim bliskim znajomym i przyciągnąć tuzin ciekawskich ludzi…

Dwa ważne elementy, aby zacząć zarabiać na Instagramie:

 • Zasięg i Wpływ
 • Mnóstwo zaangażowanych obserwujących

Posiadanie ogromnej liczby obserwujących to tylko pierwszy ważny krok do zarobienia pieniędzy na Instagramie. Ale ważniejsze niż tylko posiadanie tysięcy obserwujących jest zaangażowanie obserwujących.

Wyobraź sobie, że masz konto z 10 000 obserwujących, ale gdy coś publikujesz, masz bardzo małą liczbę polubień, udostępnień i komentarzy. W tym przypadku oznacza to, że ludzie po prostu mają w dupie Twoje posty.

Najważniejszy jest poziom zaangażowania obserwujących. W wielu przypadkach lepiej jest mieć konto z mniejszą liczbą obserwujących, ale o wysokim współczynniku zaangażowania. Zaangażowanie oznacza, że ludziom podoba się publikowana przez Ciebie treść, a na koniec łatwiej będzie im kupić to, co masz do zaoferowania, a szanse na uzyskanie sponsorowanych postów są znacznie większe.

Dodatkowe wskazówki, jak zarabiać na Instagramie

Zdobycie dużej bazy zaangażowanych obserwujących na Instagramie wymaga czasu. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych wskazówek:

 • Zamieść link do swojego produktu w swoim bio:

Na Instagramie nie wolno publikować linków bezpośrednio na twoich postach. BARDZO ważne jest, aby napisać świetną biografię z linkiem wskazując na twój produkt.

 • Częste publikowanie jest konieczne, aby utrzymać zaangażowanie obserwujących:

Publikowanie często dobrych i przydatnych treści to jedyny sposób na zwiększenie konta na Instagramie i utrzymanie zaangażowania odbiorców. Czy publikujesz tylko raz w tygodniu? Sorry, jeśli chcesz zbudować ogromną bazę obserwujących, musisz publikować nowe przydatne treści każdego dnia. Systematyczność. Istnieje związek między wzrostem twojego Instagrama a częstotliwością publikowania.

Podsumowanie

Instagram bez wątpienia to potężna platforma do zarabiania pieniędzy. Jeśli wiesz, jak z niego korzystać, to Instagram może być świetnym kanałem marketingowym, aby zarabiać pieniądze, promując swoje produkty lub usługi. Daj znać w komentarzu, czy chcesz więcej porad; jak promować swój instagram?

Oceń Wpis!
[Total: 3 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x