Zarabianie na ebookach – ile można zarobić?

4613
0
Share:

Wydanie e-booka jest świetnym sposobem na zarabianie w internecie nawet jeśli nie jesteś pisarzem. W tym artykule chce się z Tobą podzielić podstawami i najlepszą strategią sprzedaży ebooków w internecie.

Zacznę od podstaw. 

Co to jest ebook? 

Ebook to hm..  książka w wersji elektronicznej. Czasopismo, publikacja, instrukcja, kurs, szkolenie itd. Czytanie ebooków stało się modą dzisiejszego wieku, każdy z nas ma do nich szybki i łatwy dostęp nie wychodząc z domu.

Najczęściej spotykamy ekooki w postaci PDF, zdarzają się także w postaci plików wykonywalnych EXE. Tego rodzaju 'eksiążki’ nie wymagają numeru ISBN, wydawcy, księgarni – praktycznie każdy może stworzyć własnego ebooka!

Dużą popularnością w polskim internecie cieszą się poradniki typu 'Zrób to sam… np.: prowadzisz sklep ogrodniczy więc możesz napisać 'Poradnik ogrodnika’, przepisy kulinarne itd. może to być naprawdę cokolwiek. Możesz udostępnić go za określoną cenę (27 zł) bądź dodawać do zakupów po przekroczeniu pewnej zawartości koszyka.

Możesz pisać je samodzielnie, zatrudniać autorów, korzystać z treści należących do domeny publicznej i tworzyć swoje ebooki z wielu źródeł. Można poruszyć prawie każdy temat. Przewodniki turystyczne, poradniki, tajemnice, romanse, science fiction, samopomoc, technologia, religie… prawie każdy temat jest uczciwą grą, o ile istnieje rynek gotowych nabywców.

Dlaczego warto sprzedawać ebooki!

 • Możesz pracować w domu.
 • Zapewniają natychmiastowy zarobek.
 • Nie musisz być Kingiem. Wystarczą do tego minimalne umiejętności. Na początek możesz zajmować się tym po pracy, w wolnym czasie. 
 • Wydanie ebooka nic nie kosztuje. Możesz zrobić to sam. 
 • Nie inwestujesz w pakowanie, wysyłkę i opłaty pocztowe.
 • Twoje koszty utrzymują się na zerowym poziomie niezależnie od tego, czy sprzedasz jedną sztukę, czy 1000. 
 • Ebook może zapewnić Ci pozycję eksperta w twojej niszy.
 • Możesz wypuścić je na globalny rynek. 
 • Możesz napisać kilka ebooków; każdy nowy produkt to nowe źródło dochodów. 
 • Możesz zautomatyzować swój biznes. 
 • Dajesz wartość innym ludziom. 

Jak zarabiać?

Teraz trochę o samym pisaniu, zanim zaczniesz dobrze jest zbadać rynek, przeprowadzić podstawowe badania, czy to o czym chcemy pisać będzie miało swoich odbiorców. Jeśli posiadasz jakąś wiedzę lub umiejętności pisane będzie łatwe. Jeśli nie to masz dostęp do obszernych informacji, z których możesz czerpać wiedzę. 

Największe sukcesy komercyjne na tym rynku odnoszą pozycje naukowe bądź praktyczne, ale jeśli chcesz zaistnieć jako autor bestsellerów literatury popularnej, masz do tego prawo, a kto wie, może trafisz w dziesiątkę.

Najpopularniejsze wydawnictwa w branży polskich książek elektronicznych to:

Oczywiście nie są to wszystkie wydawnictwa bo jest ich naprawdę dużo, a to tylko pokazuje opłacalność pisania eBooków.

Strategia dzięki której Ty sprzedaż ebooka

 1. Znajdź niszę rynkową z problemem wymagającym rozwiązania, stwórz świetne porady. Napisz tekst w wordzie z potrzebnymi informacjami. Tekst może mieć 20 stron i zawierać jeden naprawdę dobry pomysł!
 2. Zarejestruj się w wydawnictwie do ebooków. Polecam Złote Myśli. 
 3. Potrzebujesz strony. Możesz zrobić to sam albo zlecić to komuś. Potrzebujesz tylko dwóch podstron: strony sprzedaży, na której potencjalni klienci będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o produkcie i kupić go, a także strony z podziękowaniami, skąd klienci będą mogli pobrać produkt.
 4. Na koniec musisz skierować ruch na swoją stronę sprzedaży. Zobacz> Jak zwiększyć ruch na stronie?

Proste prawda? 

Ile można zarobić?

Są osoby, które na ebookach zarabiają po 5000-10000 zł miesięcznie, ale nie są to zyski z jednego ebooka. Oczywiście żeby osiągnąć takie zyski trzeba odwalić kawał dobrej roboty.

Jak napisać ebooka?

Jak więc większość ludzi zaczyna? Chce pisać. Wtedy większość nic nie robi. Po tym większość z tych, którzy pozostali, po prostu pisze tytuł i kilka akapitów. Potem są ci, którzy napiszą kilkanaście różnych historii i nie zakończą żadnej z nich. W końcu ten znacznie mniejszy procent ludzi, który faktycznie coś robi. Skąd to znam..

Nie martw się o nic, dopóki nie postawisz ostatniej kropki; ponieważ dopóki tego nie zrobisz, nie będziesz wiedział na pewno, czy jesteś jedną z osób, które potrafią. 

Nie martw się, jak to zrobić. Nie martw się o e-booki, materiały drukowane, redaktorów czy agentów. Skoncentruj się tylko na tym, czy uda ci się napisać tę pierwszą cholerną rzecz.

Zacznij od tego!

Polecam Ci książkę, dzięki której zaczniesz swoją przygodę z pisaniem ebooków. Jest to bardzo dobry wstęp do kariery copywritingowej. Nie myśl jednak, że po przeczytaniu tej publikacji będziesz „bogiem” pióra. Nad tym trzeba trochę popracować – to zdobywa się z doświadczeniem. Ale ta publikacja jest obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o chęci wydania ebooka lub napisania książki w swoim życiu. Pozdrawiam. 

 

Oceń Wpis!
[Total: 3 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x