SEO WordPress – Skuteczna optymalizacja wpisu na blogu!

1249
0
Share:
SEO WordPress - Skuteczna optymalizacja wpisu na blogu!

SEO dla bloga WordPress jest kluczowym elementem pozycji naszej strony w Google. Jakie musisz podjąć działania? W jaki sposób upewnisz się, że Twoje posty mają dużą szansę pojawić się na pierwszym miejscu? W tym artykule pokaże Ci jak zoptymalizować wpis na blogu.

Znajdź Słowo Kluczowe

Pierwszym krokiem każdej strategii SEO powinno być badanie słów kluczowych. Musisz sprawdzić, czy słowa kluczowe na, które chcesz się pozycjonować mają dużą konkurencje i czy warto ich używać. Znalezienie odpowiedniego słowa kluczowego może być jednak dość zniechęcające. Dlatego z pomocą przychodzi narzędzie Ubersuggest  ubersuggest.org

Ubersuggest jest bardzo proste w obsłudze. Po wpisaniu jednego słowa kluczowego uzyskamy propozycje innych — podobnych słów kluczowych, na które warto się pozycjonować, ponieważ również są wyszukiwane. Np.:

Ubersuggest
Ubersuggest

Oto przykładowe rezultaty, uzyskane po wpisaniu słowa kluczowego “buty”. Dowiadujemy się podstawowych informacji takich jak potencjalna liczba wyszukań w miesiącu, konkurencja, ewentualny koszt reklamy w Google i propozycja innych fraz kluczowych.

Sam korzystam z tego narzędzia i jestem bardzo zadowolony.

Użyj wybranego słowa kluczowego

Jeśli chcesz uzyskać wysoką pozycję w google dla wybranego słowa kluczowego, musisz często używać go w tekście. W ten sposób Google będzie wiedziało, że Twój tekst dotyczy określonego słowa kluczowego. Ale nie przesadzaj. Google nie lubi nadmiernie zoptymalizowanego tekstu. Gęstość słów kluczowych wynosząca 2% (w których jedno na pięćdziesiąt słów jest słowem kluczowym) jest bardzo dobra. Najlepiej jest utworzyć dość długi tekst; zalecam tekst o długości co najmniej 300 słów. W ten sposób będziemy mogli używać swojego słowa kluczowego kilka razy.

Zoptymalizuj nagłówki

Sprawdź, czy słowo kluczowe znajduje się w nagłówkach. Tytuł twojego posta jest naprawdę ważny. Spróbuj użyć tam swojego słowa kluczowego. Spróbuj użyć słowa kluczowego również w co najmniej jednym z podtytułów.

Podgląd w wyszukiwarce

Jest tym, co Google pokazuje w wynikach wyszukiwania. To tytuł twojego postu i krótki opis. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą przeczytają Twoi odbiorcy. Więc ten fragment tekstu będzie musiał przekonać ich do przejścia na twoją stronę.

Treść! SEO WordPress

Słowo nie jest jednak kluczem SEO w wordpress. Oprócz słowa kluczowego (lub wyrażenia kluczowego), potrzebujesz treści, konkretnej ”historii” wokół tego słowa kluczowego. Oryginalnego tekstu, długiego (minimum 500 znaków), możliwie jak najlepiej opisującego wybrany temat, rozwiązujący problem. Tekst powinien być atrakcyjny dla odbiorców — łatwy w odbiorze i przejrzysty. Jeżeli skorzystasz z opisanych w tym artykule wskazówek, to gwarantuje Ci, że Twoja pozycja w wyszukiwarce wzrośnie. Bierz się zatem do roboty!

Oceń Wpis!
[Total: 3 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x