Płatne ankiety jak to działa? ( Wszystko co musisz wiedzieć) + BONUS

Share:

Płatne ankiety są jednym ze sposobów, jeśli chcesz łatwo zarobić dodatkową kasę. Wypełnianie jest proste i możesz robić to kiedy chcesz. Rejestracja jest darmowa.

Ale czy płatne ankiety są bezpieczne, czy to nie zwykły SCAM? Czy faktycznie da się zarabiać. Pytań jest mnóstwo, a w internecie można natkną się na wiele stron, które oszukują.

Dlatego pisze ten artykuł, żeby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, odnoście zarabiania na płatnych ankietach. Jak działają? Jak zarabiać? I czy warto?

Jako bonus podam kilka sprawdzonych witryn z ankietami, do których możesz dołączyć, jeśli uznasz, że to coś dla Ciebie.

Jak działają płatne ankiety?

Zanim napiszę, czy bezpiecznie jest wypełniać płatne ankiety, najpierw przedstawię ci jak na nich zarabiać. I dlaczego ktoś miałby ci zapłacić za wypełnianie ankiet.

Widzisz, płatne ankiety są oferowane, ponieważ firmy i marki prowadzą badania rynku. Płacą witrynom ankietowym za przeprowadzanie ankiet w celu zebrania danych, które mogą wykorzystać do ulepszenia swoich produktów i usług. Proste.

Jeśli chodzi o proces odpowiadania w płatnych ankietach, zwykle jest to samo we wszystkich witrynach z płatnymi ankietami. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odpowiedzieć na zestaw pytań kwalifikujących. Te pytania mają na celu zebranie podstawowych informacji o Tobie.

Dziel się swoją opinią i zarabiaj!

Witryny z ankietami robią to, aby ustalić, czy należysz do grupy odbiorców, dla której jest przeznaczona ankieta, ponieważ muszą upewnić się, że gromadzone dane będą odpowiednie dla firm i marek, które o to poprosiły.

Powiedzmy na przykład, że firma prosi o ankietę na temat iPhone’ów. Teraz, jeśli jesteś użytkownikiem Androida, twoje opinie na temat iPhone’ów nie są tak przydatne, ponieważ nie używasz tego urządzenia. Po to są pytania wstępne. Sprawdzają, czy należysz do osób kwalifikujących się do ankiety.

Po zakończeniu procesu kwalifikacyjnego, jeśli go zaliczysz, zostaniesz przekierowany na właściwą ankietę. A kiedy zakończysz ankietę, otrzymasz obiecaną nagrodę. Ale jeśli nie zakwalifikujesz się, musisz po prostu przejść do następnej dostępnej ankiety. Nawet jeśli się nie zakwalifikujesz i tak coś dostaniesz.

Większość witryn płaci prawdziwymi pieniędzmi za ankiety jako nagrody. Ale są też strony, które korzystają z systemu punktowego. W takim przypadku będziesz musiał wymienić zdobyte punkty na różne nagrody, takie jak karty podarunkowe, gotówka przez PayPal i inne.

Ile możesz zarobić na wypełnianiu ankiet?

Na większości testowanych przeze mnie stron kwota, którą możesz zarobić, zwykle waha się od 3 do 40 zł za ankietę. Istnieje kilka witryn z ankietami, które płacą więcej. Nie oczekuj, że zarobisz setki zł za ankietę.

Wiele możliwości wypłat!

Każda witryna z ankietami, która oferuje, że płaci taką kwotę za ankietę, jest oszustwem. Wracając do zarabiania na płatnych ankietach; nie oczekuj, że zarobisz tyle ile na etacie. Nawet jeśli będziesz siedział całymi dniami. W końcu zabraknie Ci ankiet do odpowiedzi. Pomijając to, nadal możesz zarobić niezłą sumkę z tych witryn. Wystarczy być cierpliwym i nie oczekiwać gór złota.

Czy płatne ankiety są bezpieczne?

Istnieje kilka zagrożeń, o których musisz wiedzieć, zanim się zarejestrujesz.

  1. Strony SCAM — Największe zagrożenie. Jeśli na przykład dołączysz do witryny z fałszywymi ankietami i nadal odpowiadasz na pytania, ale nie możesz wypłacić swoich zarobków, ponieważ coś tam nie działa. Jest to najczęstszy scenariusz witryn z fałszywymi ankietami. Obiecują bardzo wysokie nagrody, a po zakończeniu ankiety otrzymasz wiadomość, że zarobiłeś określoną kwotę. Jednak, gdy nadejdzie czas na wypłatę zarobków, będą wymagane dodatkowe warunki, aby wypłacić pieniądze. Zwykle wymagają dokonania zakupu lub wydania pieniędzy w jakiejś formie. Nie pomoże nawet pisanie do suportu. Kolejną rzeczą są fałszywe opinie. Jak je rozpoznać? Wystarczy rzut oka na zdjęcie i już wiadomo, że jest zbyt piękne, aby było prawdziwe 🙂
  2. Przechwytywanie danych osobowych — Zazwyczaj strony, które są SCAMEM służą do gromadzenia danych i sprzedawania ich firmom itp. Np.: Rejestrujesz się na stronie, podajesz adres e-mail, imię i nazwisko. Następnie po kilku tygodniach dostajesz e-mail od firmy, której za cholerę nie znasz z zaproszeniem do zakupu produktu czy innego gówna. I teraz pytanie skąd mają Twoje dane? Właśnie od takiej strony. To tylko jeden przykład, jak mogą ukraść Twoje dane osobowe, jeśli zarejestrujesz się w niewłaściwej stronie. Dlatego przed rejestracją warto przeczytać regulamin strony i to jak długo są na rynku.

Do jakich witryn ankiet powinieneś dołączyć?

Teraz gdy znasz główne zagrożenia związane ze stronami z płatnymi ankietami i wiesz, jak ich uniknąć. Następnym krokiem jest znalezienie witryn z ankietami, do których możesz bezpiecznie dołączyć.

Ponieważ istnieje wiele witryn z ankietami, które są w 100% bezpieczne i gdzie Twoje dane są bezpieczne.

Oto kilka przykładów sprawdzonych stron z ankietami, które osobiście przetestowałem i które dobrze płacą. Poniżej to, co mają do zaoferowania.

1. ySense

Jedną z najlepszych stron z płatnymi ankietami, do których możesz dołączyć, jeśli chcesz szybko zarobić, to ySense (dawniej Clixsense). Oferuje dużą liczbę dostępnych ankiet. Dobre stawki i jest w 100% wypłacalna! Dostępna globalnie. Posiada aplikacje na telefon, co jest dodatkowym atutem.

2. PrizeRebel

PrizeRebel jest jednym z największych graczy na rynku z płatnymi ankietami. Istnieje od 2007 roku i według własnych danych ma ponad 10 milionów użytkowników i wypłaciło ponad 22 miliony dolarów w nagrodach. PrizeRebel ma wysokie prowizje za wypełnianie ankiet. Kolejną zaletą jest niski próg wypłaty.

3. AttaPoll

Aplikacja AttaPoll na telefon z płatnymi ankietami. Oferuje przyzwoitą liczbę ankiet. Masz możliwość wyboru długości ankiety. Ankiety są łatwe i szybko się zarabia. Progi wypłat są niskie. Oznacza to, że możesz szybko wypłacić zarobione pieniądze za pośrednictwem systemu PayPal. Dostępna po polsku.

4. Toluna

Toluna Influencers jest sprawdzoną i szeroko polecaną stroną z płatnymi ankietami. Oferuje dużą liczbę ankiet i dobre stawki. Ponadto ma aplikację mobilną, z której możesz korzystać, dzięki czemu możesz wypełniać ankiety w dowolnym miejscu. Bonus przy rejestracji.

5. Idle-Empire

Idle-Empire to legalna witryna z płatnymi ankietami. Oferuje kilka możliwości zarabiania, jest dostępny na całym świecie, a także oferuje kilka metod płatności. Na stronie zbierasz punkty, które możesz wymienić na karty podarunkowe, kasę na paypal itp. Bonus przy rejestracji.

Dowody wypłat na moim fanpagu 🙂

Podsumowanie

Płatne ankiety są bezpieczne pod warunkiem, że dołączysz do legalnych witryn. Możesz zarobić kilkaset złoty miesięcznie, ale musisz zarejestrować się na kilku stronach.  Powodzenia.

 

Oceń Wpis!
[Total: 2 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x