Marketing Wielopoziomowy, czyli MLM. Kilka Faktów!

1295
0
Share:

Marketing Wielopoziomowy, czyli MLM nie jest nową koncepcją. To sprawdzony sposób, stosowany przez wiele firm już od dziesięcioleci, celem zwiększenia sprzedaży swoich produktów, przy pomocy osób niebędących de facto pracownikami firmy, a podpisującymi często tylko umowę cywilno-prawną. Osoby takie otrzymują określoną w umowie prowizję od sprzedaży swojej i swojej grupy.

MLM Praca marzeń?

Ponieważ internet stwarza ogromne możliwości dotarcia do potencjalnych klientów (co nie oznacza, że jest to bardzo łatwe), marketing sieciowy stał się bardzo popularną formą działalności dla znacznej liczby firm i jednocześnie wyzwala aktywność zawodową u wielu osób. Jest to świetna forma prowadzenia własnego biznesu, w którym nie trzeba tworzyć sklepu i zatrudniać wielu osób do sprzedaży. Możesz pracować w domu, korzystając wyłącznie z możliwości dostępu do internetu. Jest to świetna metoda dla osób, które cenią sobie niezależność, nienormowany czas pracy, awans niezależący od kierownika, itd.

W każdym miesiącu do biznesu MLM wchodzi wiele osób, mających wspaniałą wizją przyszłości, co oczywiście jest świetną sprawą. Jednak, podobnie jak w każdym innym biznesie, nie każdy, kto zaangażuje się w niej odniesie sukces. Jeśli planujesz, aby również dołączyć do tego biznesu, upewnij się, że masz to coś, co jest potrzeba do osiągnięcia sukcesu.

Czy ta firma MLM jest dla Ciebie?

Każda firma oferująca własne produkty, które sprzedaje, ma zarówno swoje zalety i wady. Musisz wybrać taką firmę, której produkty są popularne i przez długi okres czasu takimi pozostaną. Nie ma najmniejszego sensu wchodzić w coś, co jest tylko krótkotrwałą działalnością lub aktualną modą rynkową. Dowiedz się także czy firma, która będzie twoim partnerem biznesowym, odniosła sukces, a może i otrzymała wyróżnienie za swoją działalność lub produkty.

Czy masz wystarczająco czasu i… sił?

W jak każdym innym biznesie, także tutaj trzeba mieć czas na rozpoczęcie działalności, a potem jego rozwój. I to nie jest łatwy „kawałek chleba”, zwłaszcza na samym początku. Traktuj go jak długoterminową inwestycję! Jest to najlepszy sposób, aby wytrwać w tym biznesie. Im mniej będziesz oczekiwać w krótkim terminie, tym mniej frustracji i większa szansa na odniesienie sukcesu.

Czy możesz wydać pieniądze na rozpoczęcie biznesu MLM?

Należy obliczyć, ile możesz wydawać miesięcznie pieniędzy na rozwijanie działalności. Pierwszy miesiąc to oczywiście wydatek na zakup startera czy opłata związana z wykupieniem usługi. Te koszty mogą być różne, mogą się wahać od 30 zł do nawet kilku tysięcy. Ale nie przesadzaj – wybierz na początku biznes, który nie wymaga mega-wpłat w momencie przystąpienia. Po drugie środki na ewentualną reklamę będą zależeć od wysokości Twojego budżetu.

Czy jesteś nastawiony na sukces?

Co jest kluczem do sukcesu? Jest bardzo dużo czynników, które decydują o skutecznym i przynoszącym korzyści działaniu. I jaki jest czynnik najważniejszy? Determinacja!

To, co naprawdę potrzebujesz to determinacja do osiągnięcia sukcesu, nie tylko w wymiarze finansowym. I sukces należy dostrzegać nawet wtedy, gdy jego wizję przysłoni mgła niepowodzeń i trudności. Twoje oczekiwania co do sukcesu również muszą być w miarę realistyczne. Nie da się zrealizować wszystkich zamierzeń po 2 tygodniach działalności. To nie jest generator natychmiastowych pieniędzy. To jest biznes i jak każdy biznes potrzebuje czasu, ciężkiej pracy i odrobiny szczęścia, aby odnieść sukces. Nawet, jak dołączysz do najlepszych, będziesz miał świetny produkt i trenerów, to i tak efekty przyjdą dopiero po pewnym czasie. Musisz to wiedzieć i być na to przygotowany.

Jeżeli odpowiedziałeś na wszystkie pytania „tak”, to zapewne masz w sobie to, co pomoże Tobie odnieść sukces w marketingu sieciowym. Nic nie jest oczywiście zagwarantowane, ale dajesz sobie najlepszą z możliwych szans na odniesienie sukces w dłuższej perspektywie.

Oceń Wpis!
[Total: 1 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x