Książki o medytacji dla początkujących, które warto przeczytać 2023

3458
1
Share:

Książki o medytacji, które powinien przeczytać każdy w 2023. Lista zawiera najlepsze poradniki, które wyjaśniają czym jest medytacja i jak zacząć.

 

Książki o medytacji

Dla początkujących. Medytacja – Clement Stephanie

 

Książka dla początkujących osób, które chcą dowiedzieć się czym jest medytacja i jak ją stosować. Bardzo praktyczny poradnik. Dzięki ćwiczeniom zawartym w tym podręczniku przekonasz się, że opanowanie podstaw medytacji jest niezwykle przyjemne i proste.

Wskazówki zawarte w książce ułatwią ci pierwsze kroki na drodze do zagłębienie się w sobie.

Siła medytacji. 28 dni do szczęścia – S. Salzberg

 

Autorka w książce wykorzystuje trzydzieści lat doświadczeń w roli nauczycielki, żeby pokazać, w jaki sposób rozpocząć i kontynuować skuteczną praktykę medytacji. Salzberg zapewnia, żę wystarczy 20 minut, by odnaleźć spokój i odciąć się od otaczającego nas świata. Jak to zrobić?

W książce znajdziemy praktyczne rady; czym jest medytacja, jakie są jej odmiany i jakie daje korzyści. „Siła medytacji – 28 dni do szczęścia” to idealny wstęp dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat medytacji.

Medytacja – Eliksir Trzeźwości – Navis Nord

 

Czytelnik znajdzie w tej książce bardzo szczegółowy opis elementów poprzedzających medytację (takich jak wylogowanie, czucie ciała i rozluźnianie) oraz tego, co już bezpośrednio wiąże się z techniką medytacyjną.

W trzech kolejnych rozdziałach podawane są coraz bardziej szczegółowe wyjaśnienia, co umożliwia wyodrębnienie poszczególnych etapów praktykowania techniki.

Książka zawiera bardzo dokładne instrukcje, wiadomo co, jak i po co robić. Jest niezbędnikiem każdego, kto chce dobrze zacząć swoja przygodę z medytacją. Ale może okazać się również dobrym materiałem dla osób, które już medytują, aby lepiej zrozumieć praktykę.

Odczarować medytację – Dorota Mrówka

 

Książka o medytacji Doroty Mrówki, adresowana do tych wszystkich, którzy chcą uporządkować swoje życie, podnieść jego jakość i zadbać o spokój wewnętrzny oraz o równowagę. Ta książka udowadnia, że medytować może każdy, bez względu na stan uduchowienia, status społeczny, płeć czy pochodzenie. Medytacja nie wymaga żadnych kosztów ani specjalnego miejsca.

Z tej książki dowiesz się m.in.:

  • na czym polega medytacja świecka;
  • w jaki sposób medytacja wpływa na nasze zdrowie;
  • na czym polegają medytacje w różnych tradycjach świata: taoistycznej, buddyjskiej, hinduskiej, chrześcijańskiej, żydowskiej, sufickiej i iberoamerykańskiej;
  • jak rozpocząć praktykę medytacji, by się do niej nie zrazić;
  • jakie książki o medytacji warto przeczytać.

Cud uważności – Thich Nhat Hahn

 

Książkę Cud uważności zdecydowanie polecam, każdej osobie pragnącej rozpocząć przygodę z medytacją. Autor w prosty sposób tłumaczy jak ważne jest zwracanie uwagi na wykonywane czynności oraz że medytować można wszędzie.

Thich Nhat Hahn dzieli się cennymi wskazówkami na temat prawidłowego oddechu i zwraca szczególną uwagę na to by być tu i teraz.

„Zwykło się uważać za cud chodzenie po powierzchni wody czy unoszenie się w powietrzu, ale myślę, że prawdziwym cudem jest chodzenie po ziemi. Każdego dnia uczestniczymy w cudzie, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy: niebieskie niebo, białe chmury, zielone liście, ciekawskie oczy dziecka – nasze własne oczy. Wszystko jest cudem.”

 

Wymienione tu książki o medytacji bardzo dobrze wprowadzają i wyjaśniają medytacje. Ale skupiają się również na rozwoju duchowym, który jest bardzo ważny na drodze do spokoju.

Oceń Wpis!
[Total: 2 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miejska Pustelniczka

Polecam też „Medytacja i szczęśliwe stany umysłu: Metta” Navisa Norda – bardzo szczegółowe wyjaśnienia.
https://navisnord.eu/pl/p/Medytacja-i-szczesliwe-stany-umyslu-Metta-Navis-Nord/82

1
0
Would love your thoughts, please comment.x