Książki o biznesie, które warto przeczytać w 2023

2035
0
Share:

Książki o biznesie, które warto przeczytać w 2023 roku. Lista 10 książek, które czytają najbogatsi ludzie na świecie. Każdego roku wydawane są setki książek biznesowych, ale tylko niektóre z nich są warte uwagi.

Poniżej zobaczysz, co czytają najbogatsi ludzie na świecie. Np. Bill Gates czyta 50 książek każdego roku (mniej więcej jedną tygodniowo). Mark Zuckerberg jedną co dwa tygodnie. 

Jeśli brakuje ci pomysłów, wiedzy, ważne jest, abyś czytał. Pomoże ci to w biznesie, czy to poprzez motywujące historie sukcesów jak i porażek i cennych lekcji z nich wyciągniętych. Poniżej lista 10 najlepszych książek o biznesie.

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE – Phil Knight

Założę się, że masz albo miałeś parę butów Nike. Ale czy słyszałeś o ich twórcy; o drodze jaką musiał przejść, żeby stać się gigantem świata odzieży? Niesamowita historia butów, bo tak w wielkim skrócie można opisać książkę. Wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Genialna książka!

Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym – Benjamin Graham

Warren Buffett powiedział o niej: „Najlepsza z dotychczas napisanych książek o inwestowaniu”.

I czy trzeba pisać coś więcej, jeśli poleca ją najlepszy inwestor na świecie? Książka jest bibliom inwestowania. Ponadczasowe porady, wzorce. Wyjaśnienie instrumentów inwestowania, początki giełdy. Książka świetnie sprawdzi się wśród początkujących jak i tych doświadczonych graczy.

Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą – Hans Rosling

Autor przytacza ogrom faktów i danych, od których niejednego rozbolałaby głowa. Mnie pozostał niedosyt. Napisana prostym i zrozumiałym językiem, jak na naukową książkę. Polecam ją każdemu, kogo interesuje współczesny świat i ile zmieniło się na przestrzeni ostatnich 50 lat. Książka na półce Billa Gatesa!

Strategia błękitnego oceanu. Wydanie rozszerzone – Renee Mauborgne, Kim W Chan

Jedna z najbardziej wartościowych książek biznesowych. Odkrywcza głównie przez swoją główną tezę , czyli nie walcz z konkurencją na głównym rynku, ale próbuj ten rynek rozwinąć; znajdując nowych klientów dla nowych produktów/usług – ale cały czas tożsamych z produktem głównym. Daje kopa i otwiera oczy!

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegie

Klasyk. Rady niby oczywiste, a tak rzadko w codziennym życiu stosowane. Zwraca uwagę na istotne aspekty, jakie często pomijamy przy relacjach międzyludzkich. Każdy rozdział zawiera mnóstwo przykładów. Pozycja obowiązkowa.

Zła krew – John Carreyrou

Szok! Jak to możliwe? Takie mogą być pierwsze odczucia po zagłębieniu się w historie.  Książka opisuje prawdę o przekręcie jednego z największych start- upów na świecie. Skandal, jakim okazał się pomysł kobiety uznanej za Stevea Jobsa w spódnicy. Chciałbym napisać coś więcej, ale nie chce zdradzać szczegółów . Naprawdę warto poznać tę historię.

Sztuka wojny – Sun Tzu

Stworzona w VI wieku p.n.e. Opisuje taktyki wojenne, ale zawiera wiele cennych rad, które działają dzisiaj. Same rady Sun Tzu są na tyle uniwersalne, że znajdą zastosowanie też w życiu codziennym- ba, nawet nie wiesz, że je stosujesz, bo robisz to podświadomie.

Zaczynaj od DLACZEGO – Simon Sinek

Simon Sinek zasłyną dzięki wykładowi na TED „Jak wielcy przywódcy inspirują do działania”. Książka Zaczynaj od DLACZEGO porusza bardzo ważne kwestie, które zmienią myślenie o naszym biznesie, życiu, postępowaniu. Dzięki tej książce dowiesz się jaka jest siła DLACZEGO. Dlaczego coś robimy jest bardzo ważnym punktem zaczepnym. DLACZEGO jest tym, co inspiruje Ciebie i Twoje otoczenie. Wartościowa książka.

Metoda Lean Startup – Eric Ries

Książka, która przekonuje, że podejmowanie decyzji biznesowych w warunkach wysokiego ryzyka (pandemia) i niepewności to idealne środowisko do stosowania takiego podejścia. Poznanie rynku i klientów nie musi opierać się na domysłach, ponieważ dysponujemy narzędziami do ich skutecznego badania. Niniejsza pozycja to klasyka tematu. Idealna dla początkujących przedsiębiorców.

Od dobrego do wielkiego – Jim Collins

Książka ponadczasowa. Polecam każdemu, kto chce poznać czynniki stojące za tym, że jedna firma staje się wielka, a druga nie. Spostrzeżenia w niej zawarte idealnie można wpasować w swoje własne prywatne życie, co stanowi jej ogromną zaletę.

 

Daj znać w komentarzu, jeśli znasz jeszcze jakąś wartościową książkę o biznesie, która powinna znaleźć się na lisie. 

 

Oceń Wpis!
[Total: 0 Average: 0]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x