Książki motywacyjne, które warto przeczytać w 2023

7433
0
Share:
KSIĄŻKI MOTYWACYJNE

Lista najlepszych książek motywacyjnych, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad swoim życiem. Te książki są autentykami. Książki fabularne mogą być motywujące, ale często brakuje im szczegółowych informacji na temat transformacyjnych zmian w życiu.

Motywacja. Kiedy ją masz wszystko wydaje się możliwe do osiągnięcia. Kiedy jej brakuje trudno robić nawet najprostsze rzeczy. Na szczęście jednym z najlepszych sposobów na zmotywowanie się jest przeczytanie świetnej książki!

Kiedy czytasz właściwą książkę, chcesz wyjść i podbić świat. Książka motywuje Cię do sukcesu. Dobra książka motywująca daje Ci narzędzia, których potrzebujesz i inspiruje Cię do działania.

Bez zbędnych ceregieli, zobacz listę najlepszych książek motywacyjnych, które pozwolą Ci zarządzać swoim życiem.

Ps. Na tej stronie mogą znajdować się linki partnerskie, co oznacza, że otrzymuje niewielką prowizję od wszystkiego, co kupisz. Przed dokonaniem zakupu online przeprowadź własne badania.

Najlepsze książki motywacyjne

1. Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje – Napoleon Hill

 

Zobacz ile kosztuje>

Klasyk. Jest to jedna z tych książek, do których lubię wracać. Zawiera wiele praktycznych rad, które mogą pomóc również w codziennym życiu. Dodatkowo napisana jest bardzo ostrym stylem, można powiedzieć, że autor nie daje przestrzeni na wahanie, rozmyślanie, rozważanie.

Autor podkreśla również, że większość ludzi nie osiąga pełnego sukcesu, dopiero w późniejszym życiu im się to udaje. Kilka przykładów, na które wskazuje autor, to Thomas Edison i Andrew Carnegie, którzy mieli 40 lat, kiedy zdobyli fortunę.

4 lekcje z książki:

 • Autosugestia trenuje twój umysł do manifestowania twoich celów.
 • Podejmuj własne decyzje i trzymaj się ich.
 • Rozpoznaj i opanuj sześć lęków.
 • Zapisz swoje cele.

2. Narzędzia tytanów – Timothy Ferriss

Zobacz ile kosztuje>

Przed napisaniem tej książki Tim Ferriss spędził dwa lata; przeprowadzając wywiady z ponad 200 ludźmi sukcesu. Podczas tych dogłębnych trwających od dwóch do trzech godzin wywiadów Ferriss spisał narzędzia, taktyki i sztuczki, których nie znajdziesz w innej książce.

Ferris zadawał im konkretne pytania np.: jak wygląda ich poranna rutyna, jak znajdują czas na ćwiczenie, czytanie itp. Także co uważają za stratę czasu.

Wszystko, co jest napisane w tej książce, zostało zbadane i zastosowane w życiu autora, dlatego uważa je za prawdziwe porady. W tej niezwykłej książce Tim robi świetną robotę, sprawiając, że czytelnik czuje się tak, jakby rozmawiał bezpośrednio z nami. Niektórzy nazywają tę książkę „podręcznikiem życia”, ponieważ prowadzi ona do wielu refleksji i pozytywnych zmian w ludziach, którzy ją czytają.

5 lekcji z książki:

 • Naucz się panować nad swoimi obawami.
 • Medytacja jest niezbędna.
 • Ustaw rutynowe nawyki, aby dobrze rozpocząć dzień.
 • Po prostu zacznij, bez względu na to, jak mały będzie krok, nawet jeśli się boisz.
 • Pielęgnuj nawyk wdzięczności.

3. Siła przedsiębiorczości, siła upadku – Daymond John

W tej książce autor pokazuje, w jaki sposób rozpoczęcie od upadku, dołka może być zaletą, ponieważ zmusza to do myślenia nieszablonowego. Uczy efektywnego wykorzystywania zasobów i zmusza do autentycznego łączenia się z klientami oraz tworzenia kreatywnych strategii marketingowych.

Oprócz opisywania swoich własnych doświadczeń, autor opowiada także historie innych odnoszących sukcesy przedsiębiorców, takich jak Steve Aoki, Dj, który zbudował 100 mln majątek. Gigi Butler, który stworzył imperium ciastek z długiem i marzeniem. Daymond uczy, że nie wolno rezygnować ze swoich marzeń i szukać okazji w każdej sytuacji, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej.

3 lekcje z książki:

 • Pieniądze nie są niezbędnym składnikiem udanego przedsięwzięcia biznesowego.
 • Kryzys powoduje, że automatycznie szukasz kreatywnych rozwiązań i zasobów, które inni mogliby uznać za coś oczywistego.
 • Zacznij biznes już dziś.

4. Filozofia Hustle – N.Patel, P.Vlaskovits, J. Koffler

Ta książka mówi o uwolnieniu się od pracy od 7 do 15 i osiągnięciu większego sukcesu na własnych zasadach. Autorzy twierdzą, że można tego dokonać, dokonując drobnych zmian, które pomogą ci przejść od tego, kim jesteś dzisiaj, do kogoś, kim chcesz się stać.

Książkę tworzy trzech przedsiębiorców; ucząc czytelnika, jak patrzeć na pracę i życie poprzez nowy obiektyw, który obraca się wokół odkrywania rzeczy, które lubisz robić, a także znajdowania ludzi i możliwości wspierania swoich marzeń i talentów.

Ta książka oferuje czytelnikowi trzyczęściowe ramy, które obejmują serce, głowę i nawyki. Uczy czytelnika jak redefiniować „hustling” jako najlepszą drogę do sukcesu poprzez posiadanie własnych marzeń, tworzenie własnego szczęścia, rozwijanie potencjału i pozostawanie wiernym sobie.

Nie jest to zwykły poradnik. Ta książka motywacyjna została napisana bardzo szczerze i wiele osób skorzysta ze szczególnego podejścia Neila do osiągnięcia swoich celów.

3 lekcje z książki:

 • Osoby, z którymi współpracujesz, dają szanse na sukces.
 • Współpraca.
 • Pęd = szczęście.

5. Subtelnie mówię F*ck! – Mark Manson

Zobacz ile kosztuje>

Książka zawiera wiele trafnych przemyśleń, które wg mojej wiedzy dość dobrze opisują to, co się dzieje w naszych głowach. Porady, które daje autor też mocno do mnie trafiły i zmusiły do głębokich przemyśleń.

Mark Manson nie owija w bawełnę i mówi jak jest. Oferuje dawkę surowej i uczciwej prawdy, która jest trudna do przełknięcia w dzisiejszych czasach. Życie jest niesprawiedliwe i nie zawsze wszyscy wygrywają, autor radzi czytelnikowi poznać ograniczenia i zaakceptować je. Jeśli ludzie są w stanie rozpoznać swoje lęki i wady, mogą skonfrontować się z niewygodnymi prawdami i zacząć szukać wyjścia z sytuacji.

Jest to nietypowa książka o rozwoju osobistym. Dowcipne użycie przez autora wulgaryzmów i ciekawych historii wciąga. Ta książka umożliwiła wielu przejęcie kontroli nad ich działaniami i reakcjami.

4 lekcji z książki:

 • Porażki przyspieszają rozwój.
 • Zrezygnuj z poszukiwania siebie. Ciągle się rozwijasz, a to naprawdę dobra rzecz.
 • Gdy jesteś już w czymś świetny, rzuć sobie wyzwanie, aby zrobić następny poziom lub coś, czego jeszcze nie próbowałeś.
 • Naucz się inwestować swoją energię w znaczące przedsięwzięcia.

6. Przebij Się! – Gary Vaynerchuk

Szukasz czegoś, co pomoże Twojej firmie osiągnąć wyższy poziom? Książka Gary’ego Vaynerchuka może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

W tej książce dowiesz się, jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych, aby zwiększyć swój sukces w biznesie. Gary poprowadzi Cię w rozwijaniu Twojej osobistej marki, niezależnie od prowadzonej działalności lub kariery.

Jednak celem Vaynerchuka nie jest po prostu gromadzenie bogactw przez zastosowanie wskazówek i strategii przedstawionych w tej książce. Ma raczej na celu chęć pomocy osiągnąć życie, o którym zawsze marzysz, żyć na własnych zasadach i użyć mediów społecznościowych, aby się tam dostać.

3 lekcje z książki:

 • Technologia ma przewagę. Bądź na tyle otwarty, aby to zaakceptować.
 • Zachowaj autentyczność treści.
 • Jeśli chcesz czerpać zyski z robienia tego, co kochasz, bądź gotów przekształcić się w markę.

7. 7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey

Zobacz ile kosztuje>

Ta książka nie tylko pozwoli Ci rozwinąć lepsze nawyki, przekonacie Cię także, że zdobycie ich sprawi, że staniesz się lepszą osobą.

Tytuł nie oddaje dobrze tego, co można znaleźć w książce. Nie znajdziemy tutaj porad „jak skuteczniej działać”. Znajdziemy tutaj odpowiedzi jak zrozumieć siebie, jak być lepszym człowiekiem i dopiero to spowoduje, że zaczniemy działać skuteczniej. Uważam, że ta książka jest lekturą obowiązkową, każdy znajdzie coś dla siebie, czyta się to przyjemnie, jest dużo przykładów i ćwiczeń.

Nie jest to kolejny nudny poradnik jak stać się człowiekiem sukcesu dzięki prostym trikom. Tu nie ma prostych trików i nie chodzi o pieniądze. Tu jest praca na emocjach, na pokorze i empatii. Polecam!

Lekcja z książki:

 • Obserwuj siebie.

8. Tak jak człowiek myśli – James Allen

Zobacz ile kosztuje>

Książki motywacyjne zwykle dotyczą natychmiastowego działania. Dla kontrastu ten klasyk Jamesa Allena z 1902 roku jest nieco bardziej przemyślany. Wyjaśnia, w jaki sposób twoje myśli kształtują twoją osobowość oraz w jaki sposób ta osobowość zmusza Cię do działania i określa rodzaj działania, które podejmiesz.

Pozycja niewielka, ale bardzo wartościowa.

2 Lekcje z książki:

 • Myśl pozytywnie.
 • Kieruj się sercem.

9. Największy kupiec świata – Og Mandino

Zobacz ile kosztuje>

Przypowieść Og Mandino to coś więcej niż książka sprzedażowa. Zachęca do pełnego życia dzięki wierze w siebie i umiejętności pomagania innym. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto sprzedaje. Co dotyczy prawie wszystkich.

Ta książka udowadnia, że nie potrzeba epopei, żeby trafić do serc czytelników i pobudzić do działania. Taka mała biblia.

2 lekcje z książki:

 • Ty kierujesz swoim życiem.
 • Bądź wdzięczny za to co masz.

10. DRIVE. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację – Daniel H. Pink

Zobacz ile kosztuje>

Książka pokazuje, że motywacja pochodzi z wielu źródeł i że na najwyższym poziomie wydajności motywacja pochodzi z twojego wnętrza.

Autor wszechstronnie opisuje różne systemy motywacyjne. W książce zawarto wiele światowych eksperymentów na ten temat. Książka konkretna i ma przejrzysty charakter, autor posługuje się przy tym zabawnym i lekkim językiem, który każdemu powinien przypaść do gustu. Naprawdę przyjemnie jest czytać coś takiego, a przy okazji można wynieść z tej książki praktyczną wiedzę, która znajdzie zastosowanie w najróżniejszych życiowych sytuacjach.

3 lekcje z książki:

 • Sens.
 • Mistrzostwo.
 • Autonomia.

11. Twoja ulubiona książka motywacyjna!

OK, dostarczyłem ci dziesięć niesamowicie motywujących książek, z których każda może dosłownie zmienić twoje życie.

Teraz twoja kolej.

Jaka książka powinna być na tej liście? Jaka książka Cię motywuje? Jaką książkę motywacyjną polecasz swoim znajomym?

Oceń Wpis!
[Total: 4 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x