Komputerowe gry edukacyjne online dla dzieci

201
0
Share:

Gry edukacyjne na komputer dla dzieci są znakomitym sposobem na połączenie zabawy z nauką. Skutecznie wspomagają rozwój emocjonalnych i psychiczny, a przy tym redukują stres.

Poniżej znajdują się najważniejsze zalety udostępniania dzieciom gier wideo, a także przykłady wartościowych tytułów.

 

Czy warto pozwolić dziecku grać w gry edukacyjne?

Gry edukacyjne online są dobrym sposobem na naukę, ponieważ znacząco ułatwiają przyswajanie i zapamiętywanie różnego rodzaju informacji. Interaktywna zabawa pozwala na lepsze zrozumienie omawianych zagadnień. Warto także pamiętać, że gry komputerowe rozwijają szereg umiejętności dziecka, co jest przydatne w szkole i życiu dorosłym.

Jak gry edukacyjne online wpływają na rozwój dziecka?

Gry komputerowe mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój psychiczny i emocjonalny dziecka. Odpowiednio dobrane tytuły przyczyniają się do poprawy zdolności poznawczych, a także do rozwoju spostrzegawczości, pamięci, koncentracji uwagi i umiejętności logicznego myślenia.

Dzięki wirtualnej rozrywce można uczyć się wielu wartościowych rzeczy, a wszystko zależne jest od konkretnej produkcji.

Jak wybrać najlepsze gry edukacyjne dla dzieci?

Najważniejszym kryterium podczas wyboru gry dla dziecka jest jego wiek. Każda produkcja jest oznaczona klasyfikacją wiekową PEGI, która określa minimalny wiek, w jakim powinien być gracz. W przypadku gier edukacyjnych warto także zwrócić uwagę na recenzje i opinie o grze, aby potwierdzić ich wartość edukacyjną.

Wśród gier komputerowych znajduje się wiele produkcji edukacyjnych dla młodszych użytkowników. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku nieco starszych dzieci, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się inne gatunki gier, takie jak: strategiczne, logiczne czy kooperacyjne.

Przykłady interesujących gier na komputer dla dziecka

W sklepach można znaleźć ogromną ilość gier edukacyjnych dla dzieci, a jeśli doda się do tego także kategorie dla nieco starszych graczy, to ilość dostępnych produkcji potrafi przytłoczyć. Poniżej znajduje się kilka przykładowych tytułów gier edukacyjnych oraz strategicznych.

Minecraft Education Edition

„Minecraft” jest jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Z kolei „Minecraft Education Edition” jest jej rozbudowaną wersją, która skupia się głównie na aspekcie edukacyjnym. Dziecko buduje i eksploruje wirtualny świat, a przy tym uczy się matematyki, geografii, programowania czy historii. Ciekawostką jest, że ta wersja gry często stosowana jest w szkołach na całym świecie jako pomoc edukacyjna.

Scratch

Sympatyczny program edukacyjny, który pomaga młodym użytkownikom w opanowaniu podstaw programowania. Dzieci uczą się zasad tworzenia kodu, a jednocześnie projektują własne gry, animacje i interaktywne projekty. Dzięki temu zabawa i nauka nigdy się nie nudzą, a jednocześnie przyswajają wiele wartościowej wiedzy i umiejętności.

Kodu Game Lab

Druga gra, której celem jest pomoc w nauce podstaw programowania poprzez tworzenie gier. Dziecko musi wykonywać polecenia i stosować się do wskazówek. Ucząc się programowania, jednocześnie rozwija się spostrzegawczość, a także umiejętność logicznego myślenia i analizowania danych.

Kerbal Space Program

Interesująca gra, w której młody gracz musi zaprojektować i stworzyć własną rakietę kosmiczną, a następnie wysłać ją poza ziemską atmosferę. Rozbudowana gra komputerowa pomaga w zrozumieniu zasad fizyki i astronautyki.

Math Blaster

Matematyka jest odpowiedzialna za niemal wszystko, co otacza człowieka. To dzięki niej istnieją takie rzeczy jak smartfony, tablety, telewizory, komputery czy bankomaty. Matematyka wykorzystywana jest w każdej dziedzinie życia. Gra edukacyjna „Math Blaster” jest znakomitym sposobem na oswojenie się z nią. Nauka liczenia poprzez interaktywną zabawę jest wyjątkowo skuteczna i przyjemna.

Word Winder

Znakomita gra edukacyjna do nauki języka angielskiego. Zasady gry są bardzo proste, dzięki czemu wcześnie można zacząć naukę. Całość polega na łączeniu grupy wybranych liter w angielskie słowa. Tym sposobem dziecko poszerza swoje słownictwo, łatwiej zapamiętuje zwroty w języku angielskim i znakomicie się przy tym bawi.

Oceń Wpis!
[Total: 3 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x