Jak Zarabiać Na Zdjęciach?

342
0
Share:
fotografia stockowa

Zarabianie na własnych zdjęciach jest marzeniem każdego fotografa, który pragnie żyć na dobrym poziomie dzięki swojej pasji. Istnieje bardzo wiele sposobów na to, by fotografia zaczęła przynosić realne zyski. Dla wielu osób jedną z najbardziej lukratywnych gałęzią fotografii jest ta związana z imprezami okolicznościowymi, zwłaszcza ślubami.

Inni próbują swoich sił w fotografii produktowej lub modowej. Do niedawna ze sporą dozą sceptycyzmu spotykała się fotografia stockowa, choć w obecnych czasach jest ona jednym z najlepszych sposobów na wygodny dochód pasywny. Faktem jest, że wskoczenie na pewien pułap zarobkowy wiąże się z czasochłonną i systematyczną pracą, ale finalnie można dojść do momentu, kiedy zdjęcia udostępnione w bankach zdjęć same zaczną na siebie zarabiać.

Jak zacząć?

  • Banki zdjęć. O co w tym chodzi? 

Banki zdjęć to platformy przeznaczone dla fotografów, którzy pragną zarabiać na wykonanych przez siebie fotografiach. Sięgają po nie właściciele różnych firm, blogerzy, serwisy informacyjne i właściwie każdy, kto prowadzi firmową lub hobbystyczną stroną internetową. Klientela jest wobec tego właściwie ogromna. Do banków zdjęć przyjmowane są zdjęcia doskonałej jakości. Nie ma jednak właściwie żadnych ograniczeń pod względem tematu.

  • Gdzie sprzedawać zdjęcia?

Platformy typu ShutterStock czy Adobe Stock informują fotografów, na jakie ujęcia aktualnie jest największe zapotrzebowanie, aczkolwiek spore grono fotografów znajduje sobie własną niszę tematyczną. Każdego dnia na platformach tego typu pojawiają się miliony zdjęć. Trzeba wobec tego odznaczać się doskonałym stylem i systematycznie udostępniać kolejne zdjęcia.

Ile można zarobić?

Wycena zależna jest od dostępnych licencji, ale najważniejszą informacją jest, że każde zdjęcie może być sprzedane nieskończoną ilość razy, chyba że zostanie wykupione na wyłączność. Stawka nie jest wygórowana, bo jedna sprzedaż to około 1PLN. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że może sprzedać się tysiące razy, okazuje się, że gra warta jest świeczki.

Jakie zdjęcia umieszczać w bankach zdjęć? 

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zdjęcia z osobami wymagają zgody wizerunkowej. Nie trzeba jednak opierać się tylko na zdjęciach z ludźmi. Doskonale sprzedają się zdjęcia biznesowe, na których nie widać twarzy. Sporą popularnością cieszą się ujęcia turystyczne i kulinarne.

Warto również pomyśleć nad miejscami trudno dostępnymi, gdyż właśnie ujęcia takich lokalizacji może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Przykładem może być świetnie sprzedające się zdjęcie polskiego fotografa stockowego, któremu udało się wejść na salę operacyjną czy innego fotografa, który tworzy wyłącznie zdjęcia pingwinów.

Podczas umieszczania zdjęć fotograf zobowiązany jest do umieszczania odpowiednich hasztagów, które staną się dla klientów sposobem na znalezienie interesujących ich tematycznie kadrów. Regularne umieszczanie kadrów w bankach zdjęć po pewnym czasie zacznie przynosić pierwsze finansowe owoce. Zdecydowanie jest to doskonały sposób na wyrobienie sobie całkiem przyzwoitego dochodu pasywnego. Dla osoby fotogrfującej jest to również ogromna satysfakcja. 

 

Oceń Wpis!
[Total: 2 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x