Jak Zarabia Bloger?

1267
0
Share:
Jak zarabia blog?

Jak zarabia bloger to bardzo często zadawane pytanie. W tym wpisie pokaże Tobie jakimi sposobami się to robi. Zebrałem przydatne wskazówki, które ułatwią decyzję, która opcja jest najbardziej opłacalna i czego potrzeba.

Wpis sponsorowany

To jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych form zarabiania na blogu. Istnieją 2 typy wpisów — gotowy tekst od marki lub wpis do przygotowania dla Ciebie. Warunki ustala się indywidualnie. Decydując się na współpracę, powinniśmy zadać sobie pytanie, czy dany produkt odpowiada tematowi naszego bloga i jest wart polecania. Czasem lepiej odmówić niż promować coś bezwartościowego.

Uważaj na ilość artykułów sponsorowanych. Mogą odstraszyć czytelników, a tego nie chcemy.

Jak wycenić wpis sponsorowany na blogu? Można zapytać agenta o propozycję, jeśli nas zadowala to ok. A jeśli nie to warto odwiedzić inne blogi i zobaczyć, jakie oni mają stawki.

Programy partnerskie/Programy afiliacyjne

W skrócie to link (w postaci tekstu lub obrazka) umieszczony na Twoim blogu, który przenosi czytelnika na stronę reklamodawcy. Np. Ktoś klika w link i zakłada konto bankowe albo kupuje buty przez ten link. Ty w tym momencie inkasujesz prowizję. Istnieje mnóstwo programów partnerskich.

Afiliacja wymaga precyzyjnego dobierania programów partnerskich. Produkt/usługa powinien być możliwie starannie dopasowany do tematyki bloga.

Reklama/Baner

Reklama jakiejś firmy umieszczana na naszej stronie. Prosty baner z ofertą jakiegoś produktu. Dużo blogerów uważa, że ten sposób zarabiania na blogu jest nieopłacalny. Dlaczego? Bo zarobek z niej jest niewielki. Banery reklamowe na swoim blogu można sprzedawać na allegro.pl

Przykład.

Sprawa ma się trochę inaczej w przypadku Google AdSense. Modelem rozliczeniowym AdSense jest CPC, czyli opłata za każde kliknięcie. Im więcej kliknięć, tym większy zarobek. Dochód z AdSense zależy bardzo mocno od ruchu na blogu. Jeśli ruch jest niewielki, to zarobimy grosze. W przypadku dużego ruchu na stronie możemy liczyć na konkretniejsze sumy pieniędzy.

O tym sposobie zarabiania na blogu zrobię osobny wpis, w którym napiszę gdzie umieszczać reklamy i jak ją spersonalizować, żeby dochód był jak największy.

Własny produkt

Najbardziej dochodowy sposób zarabiania na blogu. Tworzenie własnych produktów. Zaangażowana społeczność bloga to przecież potencjalni klienci, którzy kupią prawie wszystko z nazwiskiem blogera. Co może być produktem?

  • Kurs/Szkolenie/Webinar
  • Ebook/Książka
  • Koszulka/Kubek itp.
  • Inne (planer, kalendarz, kalkulator)

Kiedy stworzyć własny produkt? Podpowiedzą Ci Twoi czytelnicy. Czytaj komentarze, co im przeszkadza, z czym mają problemy. Pytaj! Stwórz usługę, która im pomoże. Nie od razu musi to być super profesjonalny produkt. Jakość przyjdzie z czasem. Skup się na rozwiązaniu problemów Twoich czytelników.

Social Media

Bloger nie z samego pisania żyje. Facebook i Instagram z dużym zasięgiem gwarantują niemały zarobek. To tam kreuje markę osobistą, tworzy wizerunek i sprzedaje.

 

Podsumowując — zarobki blogerów są uzależnione od wielkości stron i zaangażowania czytelników. Blog sam w sobie to jedna z form zarabiania. Na pierwszym miejscu musimy postawić czytelnika i chęć niesienia pomocy innym. Im problem większy tym większy zarobek. Z czasem budując wiarygodność i społeczność możemy zacząć sprzedawać. Ktoś, komu pomogliśmy łatwiej kliknie w link. Pieniądze nie pojawiają się od razu. Tak łatwo nie ma.

Oceń Wpis!
[Total: 1 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x