Google AdSense jak zarabiać?

1314
0
Share:

Ponad dwie trzecie blogerów przyznaje, że ich strony internetowe zarabiają właśnie dzięki odpowiednio rozmieszczonym reklamom. Reklamy programu Google AdSense wydają się najbardziej opłacalnymi.

Google AdSense jak zarabiać?

Jeśli marzy nam się Zarabianie w Intenercie w oparciu o blogi WordPress, musimy wpierw wymyślić tematykę prowadzonych stron WWW. Nie można pisać o niczym. To nie zainteresuje zwykłych czytelników i nigdy się nie sprzeda. Blog musi być kierunkowy, monotematyczny. Warto przy tym wybierać tematykę, która naprawdę nas interesuje. Tylko w ten sposób utrzymamy chęć do ciągłego pisania i dodawania contentu do nowopowstałych, zarabiających w przyszłości, stron internetowych.

Popularne, oczywiste tematy? Jest ich kilka. Najbardziej opłacalne wydają się blogi z kategorii związanych z gotowaniem, nowymi technologiami, pożyczkami, kredytami i finansami. Tematy, które nie ulegają przeterminowaniu to również: pozycjonowanie, forex, praca czy odchudzanie. Warto samemu poznać rynek, aby wybrać, jak najbardziej intratną kategorię, tworząc bloga, który wniesie weń pewien powiew świeżości.

Jak umieszczać reklamy, by najwięcej zarobić?

Pytanie rzeka. Odpowiedź jest jeszcze obszerniejsza. Wszystko zależy bowiem od szablonu naszej strony, umieszczanej treści i kategorii bloga. Samo Google AdSense radzi, aby reklamy umieszczać w górnej części strony – w banerach, oraz pomiędzy postami. Ułatwia to zarabianie w Internecie, ponieważ „kusi” odwiedzających nas czytelników.

Z pomocą przychodzą programy typu Google Publisher Plugin, który za darmo możemy zainstalować na swoim blogu WordPress. Plugin pomaga w wyborze miejsc pod reklamy analizując całe strony internetowe. Dodatkowo dba o to, aby na naszym blogu nie pojawiło się więcej niż trzy reklamy jednocześnie. Posiadanie więcej niż trzech reklam w Google AdSense skutkuje nawet zawieszeniem konta.

Ile można zarobić na AdSense? Mój przykład

Na jednej z moich stron zarobiłem w lutym 100,78 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało; zawsze coś. Dodam, że dużo pracy w to nie włożyłem w tym okresie. Poniżej grafika ze szczegółami:

Oczywiście to jedno z źródeł dochodu mojej strony, bo dodatkowo promuje sieć afiliacyjną MyLead, która jest głównym i najskuteczniejszym sposobem dzięki, któremu zarabiam. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu.

Podsumowanie

Google AdSense to proste narzędzie pozwalające osiągać zyski na naszym blogu. Konfiguracja reklam jest intuicyjna, a samo wdrożenie nie powinno sprawić trudności początkującym właścicielom stron internetowych. Rzeczy których potrzebujesz, to strona i wiedza, którą masz na mojej stronie! Zapraszam do lektury artykułów!

Oceń Wpis!
[Total: 3 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x