Gdzie najlepiej założyć Darmowy Blog?

2601
0
Share:
Darmowy Blog

Internet oferuje mnóstwo stron na których możesz założyć darmowy blog. Jest to dobre rozwiązanie dla osoby z ograniczonym budżetem i dla kogoś, kto dopiero zaczyna blogowanie. Na tapetę weźmy te najpopularniejsze darmowe platformy dla naszego bloga.

Darmowy Blog gdzie?

Blogspot (Blogger)

Blogger to darmowa platforma w wersji podstawowej. Blogger oferuje darmowe konto (w domenie .blogspot.com), jednak możliwe jest przeniesienie strony na własną – domenę, którą wcześniej wykupiliśmy.

Do głównych zalet tej platformy należy niezwykle prosta i szybka obsługa. Platforma oferuje kilka gotowych szablonów, a każdy z nich możemy łatwo modyfikować. Dodatkowo pozwala bardzo łatwo mierzyć podstawowe statystyki, a poza tym możliwe jest podpięcie usługi Google Analytics. Blogspot/Blogger jest dobry na start, blogi i wpisy dobrze pozycjonują się w sieci.

Kolejną bardzo ważną zaletą jest możliwość umieszczania reklam na blogu np. ADSENSE i używania linków do programów partnerskich.

Wady, bo o nich też trzeba powiedzieć. Jedną z nich jest brak możliwości instalacji wtyczek, rekompensuje to duża liczba widgetów. Kolejnym minusem jest ograniczona przestrzeń na dodawanie zdjęć i treści (15GB), warto zwrócić na to uwagę przy wyborze platformy. Blog na blogspocie nie wygląda profesjonalnie, ale od czegoś trzeba zacząć.

WordPress.com

WordPress.com pozwala na założenie bezpłatnego bloga w domenie wordpress.com. Tak jak w przypadku Bloggera jest dość intuicyjny i prosty w użyciu. Backupy są wykonywane automatycznie oraz cyklicznie. Możemy dokupić dodatkowe motywy (każą sobie za to sowicie płacić). Z zalet to tyle.

Osobiście nie polecam tego rozwiązania, bo liczba wad przewyższa liczbę zalet. A główne z nich to zakaz umieszczania reklam na blogu i linków do programów partnerskich. Nie podepniesz kodu Google Analytics. Masz ograniczoną przestrzeń na dodawanie zdjęć (3GB).

Weebly

Jest to kreator stron internetowych, ale bez problemu można na nim założyć bloga. Posiada bardzo prosty w obsłudze kreator witryny, działający na zasadzie „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu łatwo można stworzyć stronę, edytując któryś z dostępnych motywów.

Blogi.pl

Polski portal internetowy, na którym możemy założyć blog. Z Ciekawości założyłem i mogę powiedzieć, że ma bardzo prosty interfejs. Podstawowe szablony nie robią wrażenia. Można podpiąć kod Google Analitics. W wersji darmowej ma małą przestrzeń na multimedia (200M), oczywiście można ją zwiększyć.

Blogi.pl sami wyświetlają reklamy na naszym blogu, tak więc nie zarobimy. Można tę opcję wyłączyć — wykupując pakiet. Osobiście nie polecam.

Podsumowując — minusem tych platform jest to, że nie jesteś właścicielem swojego bloga. Na początek to z pewnością Ci wystarczy, jeśli nie jesteś pewien czy regularne prowadzenie bloga jest dla Ciebie. Ty decydujesz. Sam zaczynałem od własnego serwera z Wordpressem.org i nie żałuje, bo cenie sobie niezależność i wolność. A wracając do platform, które tu podałem, to Blogspot będzie najlepszy na start.

Oceń Wpis!
[Total: 1 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x