Dochód Pasywny w Internecie. Zarabiaj śpiąc

1759
0
Share:
Dochód Pasywny przykłady

Dochód pasywny jest przepływem pieniężnym na naszą korzyść bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek pracy z naszej strony w chwili otrzymywania tego dochodu. 

Dochód pasywny jest więc czymś, na co nie pracujemy lub pracę wykonaliśmy jednokrotnie a pieniądze za nią spływają na nasze konto przez długi czas. Do tej kategorii zaliczają się więc emerytury, tantiemy wypłacane muzykom czy aktorom, odsetki od lokat czy dywidendy od posiadanych akcji. Jednak ostatnich kilkanaście lat bardzo silnie rozwinęło internet, z którego coraz większa ilość osób może czerpać dochody. Bardzo często są to dochody pasywne. Jak więc dokonać tego cudu, by nie pracować a pieniądze pojawiały się na naszym koncie bankowym?

Dochód Pasywny przykłady

Programy partnerskie

Chyba najprostszym sposobem na uzyskanie wolności finansowej i otrzymywanie comiesięcznych dochodów pasywnych jest współpraca z programami partnerskimi. Jeśli posiadamy nutkę sprzedawcy i nieco umiejętności tworzenia stron internetowych, to z pewnością znajdziemy program partnerski, który będziemy w stanie promować. Czasem wystarczy jedynie stworzyć stronę internetową promującą produkt, wprowadzić odpowiednie kody programu partnerskiego i przeprowadzić odpowiednie pozycjonowanie. Jeśli nam się uda, to możemy liczyć na pierwsze zyski z dochodu pasywnego.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są programy, w których poleceni przez nas raz klienci mogą przynosić nam dochody przez długi okres. Najczęściej jesteśmy wtedy wynagradzani od obrotów, jakie zostaną przez nich wygenerowane. Stawki są bardzo różne i zależą zarówno od wielkości zamówienia, branży jak i ilości naszych poleconych.

Dochód Pasywny przykłady

E-booki, aplikacje i inne

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy dzięki jednorazowej działalności jest stworzenie e-booka, aplikacji czy jakiegokolwiek innego, ciekawego dla użytkowników projektu, który wykonujemy jednorazowo, a jest on sprzedawany wielokrotnie. Posłużmy się tu przykładem e-booka.

Jeśli posiadamy bogatą wiedzę na jakiś określony temat, to przygotowanie wartościowego tekstu na dany temat nie powinno nam zająć wiele czasu – niekiedy może to być wręcz bardzo przyjemne. Ukończenie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset stron tekstu na temat, o którym wiemy wszystko nie jest trudne. Po krótkim naniesieniu poprawek i odpowiednim przygotowaniu tekstu jesteśmy w stanie wysłać naszego e-booka do jednego z wydawnictw lub spróbować samodzielnie opublikować go na jednej ze stron internetowych, które dopuszczają taką możliwość.

Dokładnie w ten sposób powinniśmy postępować, jeśli projektujemy aplikacje czy przygotowujemy szkolenia on-line. Możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Strony internetowe

Od wielu lat internet służy nam głównie do poszukiwania treści. Treści, które ktoś musi tworzyć i zamieszczać na stronach internetowych. Te najbardziej popularne zyskują dużą reputację w internecie i są chętnie polecane kolejnym użytkownikom. Jeśli więc udało nam się stworzyć wysokiej jakości tekst, który jest chętnie czytany, to nasz dochód pasywny może powstać właśnie w ten sposób.

Użytkownicy mogą klikać w reklamy, które umieścimy w tekście lub na stronie, która go zawiera. W ten sposób raz przygotowywany i pozycjonowany artykuł może dla nas pracować nawet przez wiele lat. Niektóre osoby specjalizują się wręcz w tworzeniu ministron, których pozycjonowanie jest najważniejszym zadaniem. Gdy to zostanie dokonane, to coraz to nowi użytkownicy pozwalają zdecydowanie zwiększać dochody.

Nawet, jeśli jedna taka strona przyniesie tylko 10 euro dochodów miesięcznie, to stworzenie 40 takich stron pozwoli nam na zarobienie miesięcznie około 1700 złotych – jeśli miałby to być dochód pasywny, to pewnie duża ilość osób była by bardzo mocno tym zainteresowana.

Sposobów takich jak te lecz tu nie opisanych jest o wiele więcej. W grę wchodzi chociażby video zamieszczane na serwisie YouTube czy pośrednictwo w różnego rodzaju transakcjach, za które nasza strona pobierałaby prowizję. Możliwości jest niesamowicie wiele i tylko od nas zależy to, w jaki sposób je wykorzystamy. Jeśli włożymy w to trochę pracy i uda nam się znaleźć nisze, to dochód pasywny z internetu stanie się dla nas faktem.

Oceń Wpis!
[Total: 2 Average: 5]
Zostaw:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x